Rpg příběhy

Jsme skupina hráčů, kterou spojuje záliba ve hraní TTRPG her s důrazem na hraní rolí, vcítění se do postav a improvizaci. Pořádáme dětské LARPové tábory a festival Brnocon.

Dračák po staru 2019

Celkem se nás sešlo 11 a udělali jsme kratší víkendovou akci ve které si děti mohly vyzkoušet podle pravidel dračího doupěte verze 1.6 hrát ze své postavy. Celá hra se odehrávala v přírodě za pochodu a navštěvování nejrůznějších lokalit a herních míst ve kterých na ně čekala stará babička a nebo nějaké monstrum. Ke hře jsme využívali klasické 10-stěnné a šestistěnné kostky.

Kde:

Kdy: 4.7.-7.7.2019

Skupina dobrodruhů se ocitá v kraji kde se dějí podivné věci z močálu vystupují monstra a napadají místní obyvatele a malá vesnice ve které se dá najít jenom několik přeživších obyvatel žije ve velkém strachu. Děti prozkoumaly celou oblast a zjistily že jakési temné čáry a síly vycházejících z bažin musí být poraženy a tak se vydali na velké střetnutí kde sice zvítězili ale jeden z jejích přátel zemřel.

Naštěstí při svých cestách pomohli 1 dobré víle kterou když zavolali jejich přítele oživila, avšak to byla její poslední pomoc a uchýlila se hluboko do lesů.

Také se jim podařilo zjistit že to není vše a proto aby se z bažiny již nic nemohl dostat musí zjistit jak oživit umírající strom který v tom má nějaký význam. Děti našly správné ingredience a vykonaly posvátný rituál a pomohli stromu aby se oživil tento strom jim nakonec osobně poděkoval a v kraji zavládl klid a mír.

© RPG PŘÍBĚHY 2023