Rpg příběhy

Jsme skupina hráčů, kterou spojuje záliba ve hraní TTRPG her s důrazem na hraní rolí, vcítění se do postav a improvizaci. Pořádáme dětské LARPové tábory a festival Brnocon.

LARP Tábor 2024 – Poslední Tvrz

Připravili jsme pro vás volné pokračování našeho tábora pro odvážné dobrodruhy, kteří se chtějí vydat do světa magie a rytířů, kde se pokusí zastavit temnotu, která možná brzy pohltí celé království. Jedná se o volné pokračování našeho příběhu, ten začal v roce 2021. Od malé pevnosti zvaná Poslední tvrz skrze městečko Větrov až k velkému městu Selehos.

Nebezpečí, které naše dobrodruhy čeká bude zajisté jako každý tábor výzvou pro všechny účastníky.

Formou LARP aktivit, miniher, soubojů, rozhovorů, vedených bloků, obchodování a dalších aktivit ve středověkém formátu, dle našich vlastních pravidel mohou děti zažít unikátní příběh a zábavu.

Žádný nováček nebude ztracený a velmi rychle dožene ty kteří s námi již nějakou dobu jezdí. Je připravena i výuka šermu a cvičistě pro začínající dobrodruhy/žky.

Není třeba mít jen meč bojovat se dá i lukem a máme zde i takové kteří odmítají násilí a tak delají jiné věci než souboje.

Náš tábor LARP je vhodný pro děti ve věku 10-17 let.

Mládež ve věku od 16-17 let, ale i dospělí se mohou našeho LARP tábora zúčastnit jako pomocníci, monstra a nebo zvláštní postavy, které se v našem městečku dost často objevují. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Kdy? 11.8. – 20.8. 2024

Kde?

Skautské tábořiště Na Olšanských horách. Odkaz na mapy.cz zde.

Umístění: mezi obcí Olšany a Horní Studénky (49.9618167N, 16.8254461E)

Kapacita je je kolem 70 osob. Neváhejte a rezervvujte si zatím ve svém kalendáři tento termín, bude to velké.

📜 Přihlášky: v našem Eshopu

Po objednání a zaplacení dostanete několik týdnů předem k vyplnění formulář s informacemi o přihlášeném dítěti. Mužet ejej ale nalézst zde a vyplnit již teď: (nejedná se o závaznou přihlášku – závazné přihlášení je až po zaplacení).

O čem tábor bude?

Tábor je koncipován formou hraní postav v příběhu, který se prolíná celým táborem a dalšími akcemi které pořádájí RPG příběhy. Děti po celou dobu tábora vystupují za svou vytvořenou postavu (podle postavy si přinesou i adekvátní kostým). 

Děti si před příjezdem vyberou povolání pro své postavy (např. bojovník, druid, kouzelník, viz níže). Během hry budou jejich postavy získávat nové schopnosti a vybavení. Svoji postavu mohou podtrhnout také tím, že svojí postavu stylizují do elfa, člověka a nebo trpaslíka.

V příběhu budou děti vystupovat jako dobrodruzi ve světě nevyzpytatelných kouzel a statečných hrdinů. Budou podstupovat různé logické i pohybové úkoly, naučí se šermovat s měkčenými zbraněmi a využívat nové schopnosti svých postav. Do námi připraveného příběhu mohou děti vstupovat a je de facto na nich, jak se celotáborový příběh vyvine a jak se vypořádají s překážkami v kouzelném světě.

Úvod do příběhu: Poslední tvrz

Naše další putování, vede uprchlíky z Větrova do nejbližšího velkého města Selehos kde je jeho majitel a správce Rikner von Selehos snad poskytne ochranu a podporu.

Z Větrova neutíkají jenom naši členové Královské družiny a Runové pláště, ale také zbytky obyvatel a místní honorace, kteří přežili události Větrova a tak můžete vidět dlouhý průvod vozů, který jíš několikátý den v nepříjemném počasí chce dosáhnout svého cíle.

Po cestě potkalo několik drobnějších zdržení, avšak většina spěchá k branám města, za kterými se chtějí schovat předtím co se sem blíží. Někteří to viděli na vlastní oči někteří o tom jen slyšeli ale strach z temnoty a temné bytosti která se sem blíží je vidět v očí nejenom obyvatel ale i vojáků.

V Selehosu je nejenom ochrana, ale také knihovna, kovárna, obchody i s exotickým zbožím a dalších možnosti, jak se připravit a přežít to co možná brzy přijde ze severu sem. Někteří pana Riknera dobře znají, neboť se s ním potkali jak na poslední tvrzi, tak ve větrově kde přijel na návštěvu.

Když přijíždíte k městu vidíte, že město má brány zavřené a jen tak vás asi nikdo nepustí dovnitř někteří z vašich řvát kteří dorazili dříve k vám přichází, aby vám řekli co se tu děje….

Vylepšování městečka ve hře

Naše tábořiště se po dobu tábora promění v menší středověké městečko. Už proto přijedeme o den dřív a všechno budeme připravovat aby náš tábor mohl začít ve velké parádě.

Některé budovy budou mít speciální význam pro hru – např. v laboratoři mohou dobrodruzi přijít na nové lektvary, v obchodě bude možné měnit herní zlaťáky a stříbrňáky za lepší vybavení. Tyto budovy bude také možné vylepšovat, aby dávaly hráčům zajímavější výhody.

Je na dětech jak se domluví a které budou vylepšovat, určitě nedokážou vylepšit všechny části.

Budovy mají až 3 úrovně a protože městečko Selehos ve kterém se děti budou během našeho tábora nacházet už některé budovy má na nejvyšší úrovni budou moct využívat výhod které ve větrově ani v poslední tvrzi nikdy neměli k dispozici.

Už teď připravujeme příběh a kulisy proto abychom na dalším táboře mohli ještě vylepšit naše herní prostředí a tím zlepšili zážitky děti které se účastní našeho tábora.

Fantasy příběhy a společné zážitky

Některé děti znají RPG hry z prostředí počítačových her. Účastí na našem táboře si mohou vyzkoušet, že nejen hry na počítači, ale také hry v přírodě mohou být velká legrace a zábava. Na táboře se budeme kromě naší celotáborové hry věnovat i různým soutěžím, opékání a zpěvu kolem táborového ohně, případnému koupání a dalším aktivitám.

Frakce a rozdlení

Již známou věcí jsou frakce které ve větrově pomáhali aby děti patřily k nějaké skupince a letos jsme pro děti připravily více frakcí s trochu rozdílným zaměřením. Děti si před táborem budou moci vybrat k jaké frakci by chtěli patřit a my podle věku schopností a rozložení dětí rozdělíme děti do skupin.

Organizátoři a pomocníci

Do našich řad se připojují i někteří rodiče nebo nadšenci LARP-ových aktivit, i tak stále přijímáme, aby se k nám přidali pomocníkz nebo LARPerz do našeho royůstajícího se teamu ať jako částečnou nebo plnou spoluúčast. Muže se jednat o zapojení do našich příběhů nebo jenom jako pomocníci v organizaci a průběhu tábora.

Máte-li o něco takového zájem neváhejte nás kontaktovat na emailu RPGpribehy@gmail com

Programa tábora – co děti čeká?

 • úklid a pomoc v kuchyni a jídelně
 • míčové hry 
 • kreativní a kooperativní hry
 • koupání 
 • kolektivní soutěže
 • výroba vlastní kožené středověké ozdoby na ruku nebo čelenky

Vyberte si s dětmi jejich herní povolání:

Původní povolání:
 • Bojovník – Soustředí se na boj a získává v něm pro sebe a své spojence výhody nejen v boji proti lidem, ale také proti nestvůrám a netvorům.
 • Kouzelník – Ovládá různé typy magie a širokou škálu kouzel od ohnivých střel až po neviditelnost.
 • Alchymista – Zkoumá a bojuje s nadpřirozenem, různými duchy a nemrtvými a vytváří silné posilující lektvary a pokusy.
 • Druid – Zaměřuje se na spojení s přírodou, ochranu zvířat, ale také se učí různá oslabující, nebo povzbuzující kouzla.
 • Tulák – Mistr rychlé, tiché a nenápadné akce, zkušený zálesák a hledač pokladů, obstojí jak v boji, tak v různých lstí.
 • Rytíř světla – Bojovník pravdy a spravedlnosti, v boji ochraňuje své spojence a má výhody proti nemrtvým.
 • Nekromant – Využívá zákeřných kouzel k oslabení svých nepřátel a dokáže manipulovat s životem i smrtí.
 • Vlkodlak – Čerpá svou sílu z proměny v příšeru, dokáže zastrašovat své nepřátele a stopovat je. (lze získat jen na táboře při zvláštních událostech)

Nezapomeňte, že si vaše děti musí vybrat i rasu, za kterou budou hrát. Kromě lidí jsou na výběr ještě elfové a trpaslíci.

Je dobré vědět, co si vaše děti vybraly a podle toho zvolit vhodný kostým. O přesných informacích se dozvíte detaily po přihlášení, nejpozději však 2 měsíce před táborem.

Kostým můžete s dětmi vyrobit, nebo ho klidně koupit. Tak či tak je nutné ho poslat ke schválení zasláním jako foto na náš email rpgpribehy@gmail.com. Nemusí se jednat o autentický středověký kostým, ale naším cílem je, aby děti byly v kostýmech, které odpovídají postavě (tj. povolání a rase), za které budou hrát.

Výbava bojovníků a dobrodruhů

Zbraně

Součástí naší celotáborové hry jsou také souboje měkčenými zbraněmi. Měkčené zbraně se dají koupit, nebo vyrobit. Platí pravidlo, že by neměly mít dřevěný či jiný tříštivý střed. Nejvhodnější materiál je laminát k tomu určený.

Měkčené zbraně můžeme také za poplatek zapůjčit (nutná záloha). 

Co se týče luků a kuší, maximální nátah takové zbraně je povolen do 10 kg a hlavice šípů musí být měkčené. Jde nám především o bezpečnost při hře.

Kdybyste měli jakékoliv otázky, rádi je zodpovíme buď emailem, nebo telefonicky.

Ochrana

Doporučujeme přibalit k vybavení vašich mladých dobrodruhů i kožené rukavice, nebo chrániče předloktí a holení (nátepníky a náholenice).

Štíty 

Štíty jsou povoleny, ale pouze pokud nemají žádné ostré hrany a okraje jsou obalené kůží, nebo vrstvami kobercových pásek.

Brnění 

Zbroje, nebo jejich různé části mohou vašim mladým dobrodruhům poskytnout velkou ochranu. Není podmínkou je vlastnit. Pro potřeby hry rozlišujeme dva druhy zbrojí:

 • prošívané zbroje, batvaty, kožené zbroje a kožené přilby
 • kroužkové košile, kroužkové kukly a železné zbroje a přilby

Cena

Cena:  6 999 Kč (vlastní doprava) pokud budete chtít dopravu autobusem z Brna prosím přihlaste se nejpozději do 1.2.2024. Cena pro jízdu autobusem tam i zpět je 900 Kč v hotovosti před odjezdem.

Objednání táboru prosím proveďte na našem e-shopu zde.

Pro objednání není třeba si vytvářet účet, ale velmi to doporučujeme.

📜 Po objednání prosím vyplňte tento formulář: zde vyplňte O tomto budete také informování emailem.

V ceně zahrnuto základní pojištění jenom proti smrti a vážnému úrazu a poškození majetku straně se spoluúčastí 10000 Kč. Pokud tedy máte pojištění děti zařízené a nechcete jej prosím ve formuláři nám u zatrhněte že nepožadujete pojištění dětí.

Účastníci, kteří se závazně přihlásí, dostanou od nás slevu na produkty od obchodu imago. Tento obchod poskytuje vhodné LARPové vybavení, dobové oblečení či jiné pomůcky, jejichž využití děti najdou právě na našem táboře.

Cena zahrnuje:

 • ubytování
 • základní pojištění
 • strava – jídlo 5 x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře)
 • příprava a realizace programu pro celotáborové aktivity
 • permanentní dohled odborného zdravotníka
 • odměny, ceny v soutěžích, středověká hostina

Doprava vlastní nebo autobusem: 

 • Příjezd: 11. 8. 2024 v čase 15:00 – 16:00 (přesný čas každému bude sdělen předem)  Odjezd autobusu cca 13:30 z je cca Brna (jen ti co mají objednáno dopředu).
 • Odjezd: 20. 8. 2022 do od 13:00 do 14:00 (po této hodině  je objekt již předán) Pro autobus bude dojezd  do Brna je cca 15:00 (jen ti co mají objednáno dopředu).

Při příjezdu na tábor mějte připravené:

 • Bezinfekčnost, potvrzení od lékaře (bez něj nelze dítě na tábor přijmout)
 • Kartičku zdravotní pojišťovny (může být i kopie)
 • Léky, které dítě užívá (v dostatečném množství, v uzavíratelném a podepsaném sáčku, krabičky léků také podepsat!!)
 • Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci, táboře a škole v přírodě /dle vyhlášky.148/2004 Sb./
 • Kapesné (menší děti – nejlépe v nadepsané obálce se jménem, starší si ohlídají samy)
 • Přibalte dětem pití a malou svačinu
 • Spacák, polštářek a prostěradlo (ideálně podepsané/označené)
 • Ešus (nebo talíř), hrnek a příbor a uzavíratelnou lahev na pití
 • Kostým dobrodruha, ve stylu středověkých rytířů, čarodějů a alchymistů. Potřebujete proadit neváhejte nás kontaktovat.
 • Larpovou zbraň Luk nebo meč či jemu podobnou zbraň.

Organizátoři

Samozřejmostí je profesionální tým, který o děti po celou dobu tábora pečuje. Náš spolek slučuje právě takovéto zkušené a zdatné vedoucí. Někteří prošli mnoha tábory s jinou tématikou ale náš tábor je zaujal natolik žýe se rozhodli připojit se k našemu typu tábora.

Samozřjemostí je podle zákona účast zdravotníka na táboře ten je dosažitelný 24 hodin denně po celou dobu konání tábora.

Závěrem

Chtěli bychom upozornit, že skautské tábořiště, kde se náš tábor uskuteční, nemá přístup k elektřině. Dále chceme poprosit všechny rodiče, aby rozmluvili svým dětem touhu vozit na tábor mobilní telefony (v případě potřeby se dovoláte nám, vedoucím), rádia, reproduktory a jiné cennosti (např. šperky). Za tyto drahé věci bohužel nemůžeme nést zodpovědnost. Také vás musíme požádat, abyste nejezdili své ratolesti do tábora navštěvovat. Spíše pak musíme uklidňovat děti, kterým rodiče nepřijeli.

📜 Přihláškyv našem eshopu

Těšíme na vás a vaše mladé dobrodruhy!

© RPG PŘÍBĚHY 2023