Site Overlay

Brnocon 2022

Skupina přátel RPG Příběhů a Salamander Guild pořádají malý festival, který poskytuje prostor pro setkání fanoušků fantasy, sci-fi, post-apo, steam-punk a dalších žánrů především v TTRPG a deskových hrách.

Termín: 28.5.2022

Místo konání: Lužánky – Legato, Stamicova 572/7, Brno-Kohoutovice, 623 00 Brno
Budova bohužel neposkytuje bezbariérový přístup na akci.

Zahrajte si RPG na živo!

Návštěvníci budou mít možnost zahrát si některý z vybraných RPG systémů naživo – Jeskyně a Draci, Zapovězené země, Svitky hrdinů, Call Of Cthulhu, Mistr rytíř, Lone Wolf RPG, Příběhy Impéria atp. Na sezení se budete moci předem zapsat a vybrat si, jaký herní systém si chcete zahrát. Z časových důvodů ale nebude možné věnovat tvorbám postav příliš mnoho času, tak si můžete přinést vlastní vytvořenou postavu a nebo si vybrat některou z předem připravených, které budeme mít na místě k dispozici.

Deskovky, deskovky everywhere!

Kromě hraní RPG her si můžete zasednout ke stolům a zahrát si z mnoha různých deskovek. Jejich jmenný seznam zveřejníme již brzy. Některé budou volně přístupné, ale na některé se bude potřeba předem zapsat.

Kostýmová a celoconová soutěž

Součástí BrnoConu bude soutěž o nejlepší kostým se středověkou nebo historickou tematikou. Jelikož se nejedná o cosplay, nemusíte se věrně podobat nějaké zvolené postavě. Zúčastnit se může každý a o výhercích rozhodne jak odborná porota, tak diváci. Vyhrát můžete hodnotné, věcné ceny, které nám do soutěže věnoval obchod Imago.

Celoconová soutěž se bude týkat Zaklínače. Na místě budete moci plnit úkoly a třeba se vám podaří vyhrát zaklínačskou odměnu, též věnovanou obchodem Imago.

Tematické přednášky

Chystáme přednášky, které budou tematicky laděné ať už se dotknou RPG systémů a nebo roleplayingu. Konkrétní nabídku představíme společně s podrobnějším programem BrnoConu.

Aktuální harmonogram akce

Naleznete ve formě Google tabulky pod tímto odkazem nebo jako obrázek zde na webu (lze ho kliknutím na něj otevřít v plném rozlišení).

Některé záležitosti, jako třeba ,,čajovna” a konkrétní nabídka deskových her, se stále ještě řeší.

Možnost přihlášení na vybraná sezení je spuštěna. Formulář s informacemi najdete pod tímto odkazem. Sledujte naše sociální sítě a Discord.

Anotace herních sezení

Bestie z Bastuchy

– RPG systém: The Witcher RPG
– Počet hráčů: 3-5 (předpřipravené postavy)
– Vypravěč: Jaroslav
Znalost pravidel výhodou ale není nutná. “Hledají se odvážní muži, zbrojnoši a jiní se zbraňou umějící máchat co pomožou naši vesnici Bastucha se bestie zbavit. Mrtvo či chyceno odměníme 300 floreny na ruku skládaných. Zájemci se hlaste ve vesnici Bastucha na návsi u Verika.”

Námluvy slečny Tofftové

– RPG systém: Blades in the Dark
– Počet hráčů: 3-5
– Vypravěč: G451
Jedna společenská událost, jeden náhrdelník na krku ctihodné mladé dámy, a jedna zakázka pro tajemného gentlemana s cylindrem. Pro ostřílené kriminálníky jako jste vy není žádná noc tak docela klidná, ale tato ukáže, co jste ochotni obětovat vlastnímu prospěchu. Přijďte si zahrát přelomové RPG, které spojuje styl a steampunkové zasazení herních sérií Thief či Dishonored s dramatem ze života profesionálních zločinců jako vystřiženým ze seriálu Peaky Blinders.

Mausritter

– RPG systém: Mausritter
– Počet hráčů: 3-5
– Vypravěč: Mrkew
Mausritter je nově vycházející hra v češtině, kde hlavní hrdinové jsou malé myšky, které budou čelit větším problémům, než jsou ony samy. Hra má jednoduchá a rychlá pravidla. Tvorba myších hrdinů je bleskurychlá, tudíž vše vyřešíme společně na místě. Mausritter používá kartičkový inventář, kdy své vybavení pokládáte na deník postavy. Pojďte si vyzkoušet novinku na českém trhu ještě dříve než vyjde.

Únik před Zlem

– RPG systém: D&D 5e
– Počet hráčů: 2-3 (předpřipravené postavy)
– Vypravěč: Rikodrian
Temná atmosféra plná tísně a bezmoci. Barvitý popis krvavých scenerií. Probouzí tě vzdálené skučení větru. Hlavu ti vyplňuje prázdno a řezavá bolest. Všudypřítomnou temnotu prořezává jediný pruh světla ze škvíry pootevřených dveří. Chceš udělat krok kupředu, ale řezy okovu tě poutají k bezvládnému tělu ubožáka, který neměl tolik štěstí co ty. Tvou mysl zachvacuje panika, ale v morku kostí se probouzí starý pud přežít za jakoukoli cenu. Zachováš si svou lidskost, nebo jsi připraven udělat pro své přežití cokoli? Dokážeš uniknout před Zlem?

Večeře u Emersonů

– RPG systém: Call of Cthulhu 7e
– Počet hráčů: 4
– Vypravěč: RoVan
V jistých zasvěcených kruzích by ti za tu pozvánku bez mrknutí oka nabídli jmění, a ty teď přesto neochvějně míříš do sídla rodu Emersonů, daleko od zvídavých očí a šátravých rukou Bostonského policejního sboru. Profesor George Emerson není žádný pašerák nebo šarlatán, za kterého tak drze označují jeho bývalí kolegové, ve snaze pošpinit jeho dobrou pověst a výzkum. Je sobota 15. červenec 1922, večeře začíná přesně v osm hodin…

Invaze z pravěku

– RPG systém: TORG Eternity
– Počet hráčů: 3-5 (předpřipravené postavy)
– Vypravěč: Sharka
New York se změnil k nepoznání. Mobily ztratily signál, motory a elektřina přestaly fungovat. Z Malstrómového mostu, který se náhle objevil v centru, se vyhrnula monstra – dinosauři a děsiví ještěří lidé. Vaším úkolem bude přežít a dostat se na některé z mála míst, která invazi odolávají.

Ve spárech prastarého ledu

– RPG systém: Jeskyně a draci
– Počet hráčů: 3-5 (předpřipravené postavy)
– Vypravěč: Sharka
Úkol zněl jednoduše. Dopravit zásoby do odlehlé lovecké osady v horách. S chladem jste počítali, ale s vánicí na konci léta už ne. A v té vánici rozhodně nejste sami. Dokážete zjistit, co za touto zimou stojí a vypořádat se s tím?

Anotace přednášek

Mausritter

Přednáší: Mrkew
Představení systému a prostředí Mausrittera, kde se stanete myššími hrdiny.

Forged in the Dark hry

Přednáší: G451
… a co si z nich můžete vzít, i když žádnou z nich nehrajete. Stručné představení FitD her, proč se dají hrát s jen minimální přípravou, a proč stojí za to je znát, i když jste absolutně spokojení se svým herním systémem.

Dojmy z hraní Witcher RPG

Přednáší: Jaroslav
Již nějakou dobu hrajeme Zaklínače a tak bych se rád jako vypravěč ale i jako hráč podělil o to jak se pomocí pravidel The Witcher RPG (česky Zaklínač RPG) hraje, co vše vám tyto pravidla přinesou, jak se dají využít k docílení atmosféry světa podobnému Zaklínači a zda to opravdu ztojí za to. Dozvíte se také nevýhody a komplikace, které při hraní musíte řešit. Nakonci budete mít dost informací k tomu, zda stojí za to hrát tento systém a proč.

Jak na temnou atmosféru

Přednáší: Rikodrian
Aneb tipy pro vypravěče her na hrdiny, které vám pomohou aby vaše dobrodružství bylo více temné + pár příkladů pro hru v systému DnD 5e.

Novinářský přístup

Píšete pro fantasy magazín nebo vedete tematický podcast? Chcete se Brnoconu účastnit a rozšířit o něm povědomí? Rádi se na něm s Vámi potkáme. Využijte registrace skrze tento formulář.

Festival na Instagramu

Nejdete tam fotky z akce a různé další zajímavé informace.

Kontakt na pořadatele:

Sponzoři:

obchod Imago.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *