Site Overlay

O nás

Rádi cestujeme do světů, kde bojují stateční rytíři, mocné kouzelnice připravují svá kouzla a draci shromažďují ohromné poklady. Hraní takovýchto příběhových her pro mnohé z nás bylo (a je) únikem z reality do fantastického světa. Tam kde slovo platí, lapkové jsou hrozbou pocestných a v alchymistické laboratoři se kuchtí něco nekalého.

V takovém kouzelném světě se každý ujme své role a zažije s kamarády nezapomenutelné dobrodružství. Hrajeme systémy, které mají svá stanovená pravidla a k nim si přidáváme vlastní rovinu – improvizačně divadelní.

Ačkoliv jsme RPG Příběhy založili až v únoru roku 2022, zkušenosti jsme sbírali dlouhou dobu před tím. V našich LARPových táborech a setkáních se snažíme o to, aby naše příběhy byly dlouhodobé, postavy se postupně rozvíjely, vytvářely si vztahy mezi sebou i k sobě samým. Hraní s důrazem na roleplay (hraní role) má pro nás i naše hráče zkrátka nedocenitelnou, přidanou hodnotu.

Rozvoj postavy s našimi pravidly

Ve království Erevana II. se objevila zlá Temnota, která se od Poslední tvrze rošiřuje do celého kraje. Hráči a hráčky si můžou na své cestě dobrodruhů proti silám zla vzít jedno ze 7 povolání. Schopnosti, kouzla a vybavení si přenášejí do dalších ročníků a tak se stávají lepšími a zkušenějšími.


Náš tým


Jaroslav Kovář je programátor, ale zároveň také vypravěč s 30letou zkušeností, kterému se zalíbil prvek roleplayingu v RPG hrách natolik, že se rozhodl založit RPG Příběhy. Již delší dobu si pohrával s myšlenkou uskutečnit dětský RPG tábor a setkání fanoušků RPG her a larpu v Brně. No a tak dal věci do pohybu, jelikož pouhé čekání ještě nikoho nikam neposunulo. Jaroslav vede všechna naše sezení, protože v roli vypravěče je jako ryba ve vodě, i když je beran. Pro svou rodinu postavil slaměný dům a životem se doslova protančil.


Anna Hynešová slyší na ,,Annie“, ale také na ,,pančelko“. Od doby, kdy se naučila psát, tak začala být literárně aktivní. Později se k tomu přidalo divadlo improvizace, výtvarná tvorba a mluvené slovo, jemuž se věnuje více než 10 let. Založila projekt Roleplay svět, který se zpracovává téma roleplayingu v PC hrách. V tomto týmu je především hráčkou, ale také spravuje sociální sítě, dělá grafiku, stará se o tento web a píše všechno, co je potřeba. Když má tu možnost, ráda si zajde do přírody. K srdci jí přirostly Krušné hory.


Vladimír Sattran je absolventem reklamní a umělecké tvorby na vyšší soukromé škole, a také autorem několika dobrodružných scénářů. Je také zkušeným vypravěčem, což nevylučuje jeho chuť se zapojit do hraní s námi v roli hráče. Roleplay styl hraní je totiž něco, co patří i k jeho preferencím. Pod záštitou Salamander Guild vydává vlastní dobrodružství pro již existující systémy a přebytečnou energii přeměňuje ve svaly skrze silové sporty.

Do našeho týmu se nově připojily Spiralian a Martina Bellovičová.

Martina Bellovičová aktivně působí v různých oblastech kultury celý život, ať už se jedná o divadlo, zpěv, pořádání akcí, přednášky na fantasy CONech, spoluautorství a překlady LARPů nebo přispívání povídkami do různých sborníků. Aktuálně k jejím hlavním počinům patří působení v první české steampunkové kapele Clockwork Animals a organizace tanečně-hudebního festivalu Danse Macabre. RPG hraje už zhruba 12 let a v současnosti pracuje na překladu RPG Zaklínač, které si proto chtěla vyzkoušet, tak narazila na tým RPG Příběhů – a zbytek je historie.

Vít Kuťák „Rikodrian“
Vítka můžete najít v práci IT specialisty. Když jej však spatříte mimo spáry informačních technologií, vidíte ho obléknout středověkou tuniku, opásaného mečem připraveného na výpravu, nebo pracovat do noci na příbězích, kterých je také vypravěčem. Rád vytváří své vlastní systémy pravidel pro RPG hry a je neustále hlavou v oblacích. Na táborech si bere na starost bezpečnost LARPových zbraní a zaučuje jak s nimi správě zacházet nově příchozí dobrodruhy.


Odkazy: