Site Overlay

O nás

Hraní TTRPG her nás baví. Když se ale můžeme do role i vcítit, je to pro nás mnohem zajímavější. Hrajeme systémy, které mají svá stanovená pravidla a k nim si přidáváme vlastní rovinu – improvizačně divadelní.

Ačkoliv jsme RPG Příběhy založili až v únoru roku 2022, zkušenosti jsme sbírali dlouhou dobu před tím. Hraní rolí (roleplaying) v TTRPG hrách není nic nového, ale my se snažíme o to, aby naše příběhy byly dlouhodobé, postavy se postupně rozvíjely, vytvářely si vztahy mezi sebou i k sobě samým, aby nedocházelo k metagamingu (hodím si na to kostkou já, protože mám větší skill, popř. budu hrát léčitele, protože toho ve skupině ještě nemáte atp.) a především proto, aby nás to bavilo a užili jsme si to. Hraní s důrazem na roleplay má pro nás i nače hráče zkrátka nedocenitelnou, přidanou hodnotu.

Jaké herní systémy preferujeme?

Co se týče systémů, tak jsme si zvolili tyto dva – Zapovězené země a The Witcher RPG. Zapovězené země jsou fantasy středověkým světem s prvky magie, což by se v podstatě dalo říci i o Zaklínači. I přes to, mají ty to dva světy odlišnou atmosféru. Do budoucna máme samozřejmě v plánu vyzkoušet i složitější systémy, jakým je třeba svět Roberta E. Howarda, konkrétně Hyborijský svět Conana.


Náš tým


Jaroslav Kovář je programátor, ale zároveň také vypravěč s 30letou zkušeností, kterému se zalíbil prvek roleplayingu v RPG hrách natolik, že se rozhodl založit RPG Příběhy a nezůstal jen u toho. Delší dobu si pohrával s myšlenkou uskutečnit dětský RPG tábor a setkání fanoušků RPG her a larpu v Brně. No a tak dal věci do pohybu, jelikož pouhé čekání ještě nikoho nikam neposunulo. Jaroslav vede všechna naše sezení, protože v roli vypravěče je jako ryba ve vodě, i když je beran. Pro svou rodinu postavil slaměný dům a životem se doslova protančil.


Anna Hynešová slyší na ,,Annie“, ale také na ,,pančelko“. Od doby, kdy se naučila psát, tak začala být literárně aktivní. Později se k tomu přidalo divadlo improvizace, výtvarná tvorba a mluvené slovo, jemuž se věnuje více než 10 let. Založila projekt Roleplay svět, který se zpracovává téma roleplayingu v PC hrách. V tomto týmu je především hráčkou, ale také spravuje sociální sítě, dělá grafiku, stará se o tento web a píše všechno, co je potřeba. Když má tu možnost, ráda si zajde do přírody. K srdci jí přirostly Krušné hory.


Vladimír Sattran je absolventem reklamní a umělecké tvorby na vyšší soukromé škole, takže jsme ho, s jeho svolením, pasovali na vrchního videoeditora tohoto projektu. Je také zkušeným vypravěčem, což nevylučuje jeho chuť se zapojit do hraní s námi v roli hráče. Roleplay styl hraní je totiž něco, co patří i k jeho preferencím. Pod záštitou Salamander Guild vydává vlastní dobrodružství pro již existující systémy a přebytečnou energii přeměňuje ve svaly skrze silové sporty.

Do našeho týmu se nově připojily Spiralian a Martina Bellovičová.

Martina Bellovičová aktivně působí v různých oblastech kultury celý život, ať už se jedná o divadlo, zpěv, pořádání akcí, přednášky na fantasy CONech, spoluautorství a překlady LARPů nebo přispívání povídkami do různých sborníků. Aktuálně k jejím hlavním počinům patří působení v první české steampunkové kapele Clockwork Animals a organizace tanečně-hudebního festivalu Danse Macabre. RPG hraje už zhruba 12 let a v současnosti pracuje na překladu RPG Zaklínač, které si proto chtěla vyzkoušet, tak narazila na tým RPG Příběhů – a zbytek je historie.


Odkazy: